Ballet in Cities Barcelona

Jaki sprzęt?


Niesamowita przestrzeń Parku Guelle to fantastyczny 20ha ogród z elementami architektonicznymi zaprojektowany przez Antoniego Gaudiego.

Wręcz idealne miejsce na sesje w ramach realizowanego we współpracy z Panasonic LUMIX projektu Ballet in Cities.

W związku z krótkim pobytem w Barcelonie i tylko bagażem podręcznym, oprócz aparatu zabieram też doskonałą na tego typu wyjazdy lampę  Profoto A2 wraz z Clic Softbox Octa. Niesamowite parametry techniczne zestawu, jego lekkość i mobilność sprawiają, że praca w plenerze staje się przyjemnością. Z takim zestawem mogę skupić się na budowaniu kadrów, kompozycji i prawidłowej pozie baletowej.


Do tego dodać należy dodać, że zestaw ten generuje doskonale miękkie, które w określonym warunkach oraz ustawieniu staje się idealnym dopełnieniem światła zastanego.


Krok 1

Ustawiłem baletnicę pod łukami w Parku Gruella Tak, aby baletnica stała pomiędzy filarami rzucającymi cień na ścianę. Dzięki temu mogłem zbudować trójwymiar obrazu. Do tego, widoczne na zdjęciu łuki spowodowały, że przenikające się światło i cień skomponowałem w oddalającej się perspektywie.


Krok 2

Wykonując zdjęcie sprawdziłem czy wpadające pomiędzy łukami światło słoneczne jest wystarczające do prawidłowego uwydatnienia baletnicy. Niestety słońce było zbyt mocne. Powstałe kontrasty burzyły subtelność tańca i nadawały zbyt dramatyczny efekt. Kompletnie nie pożądany w tego typu ujęciach.


Krok 3

Niewidoczny na zdjęciu, a stojący po lewej stronie dom, rzucał cień pomiędzy trzy filary. Tam przestawiłem baletnicę.


Krok 4

Poprosiłem asystenta aby skierował źródło światła z lampy wprost na baletnicę, stojącą w cieniu. Dzięki temu zabiegowi, nie straciłem pięknie rysującego słońca, a baletnica zamiast ostrych kontrastów została pięknie i równie miernie oświetlona, wyłaniając się z cienia.


Krok 5

Moc lampy ustawiałem zdalnie za pomocą wyzwalacza Profoto Air Remote TTL – Panasonic


Wskazówka

Aby otrzymać doskonały efekt należy zrównoważyć światło błyskowe. W taki sposób, aby moc była ustawiona nieco poniżej natężenia światła padającego pomiędzy łukami.Panasonic Lumix G9M2 + obiektyw 12-60 mm

Ekspozycja: ISO 200, 28mm, f5,6, 1/160s


Ballet: @daria_stratovych 🩰

Thank You @laetitia_channel_model | @artmodelacademy

Asist.: @tomaszhipsz

Lead partner of the project: @panasonicpolska

Gear: Panasonic Lumix G9M2 + obiektyw 12-60 mm

Support: @fotoforma #fotoforma

Light: @profoto #profoto

#arturkos #balletphoto #balletphotographer

#balletphotography #feedyourmind #globe_people